Sváteční lekce pro veřejnost

S blížícími se svátky jsme upravili hodiny lekcí pro veřejnost a kroužku takto:

16.-22.12.2019 – bežný provoz úterý, čtvrtek, neděle

23.-27.12.2019 – zavřeno

neděle 29.12.2019 – otevřeno pro veřejnost 14-16h – kroužek nebude

31.12.2019 – zavřeno

od čtvrtka 2.12.2019 – otevřeno normálně včetně kroužku

Poukazy na lekce lukostřelby – netradiční dárek, skvělý zážitek.

Chcete udělat někomu blízkému radost nejen k Vánocům a myslíte si, že by dotyčného lukostřelba zaujala a bavila?

Máme pro vás řešení – dárkové poukazy na vámi určený počet lekcí, hromadných či individuálních, pro úplné začátečníky bez vlastního vybavení i zkušenější střelce, děti i dospělé, jednotlivce i skupiny.

V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte a my vám poradíme nejlepší možnost pro vás.

První výsledek do ligy a „Láďův dvoják“ s dalším rekordem

Jelikož jsme v loňské halové sezoně byli na druhém místě přeboru, postoupili jsme do nejvyšší soutěže – ligy. A dnešní dopolední závod v Michli si členové našeho „A“ teamu vybrali k zápisu výsledku do prvního ligového kola.  Výsledky ukazují, co je v našich možnostech a kam směřujeme letošní sezonu.  Do celkového výsledku družstva 1463b přidal Láďa 525b, Tomáš 501b, Květa 437b a Ruda nastřílel 415b. Do součtu se počítají nejlepší tři. Tento výsledek odpovídá našim loňským výsledkům, které nám umožnili pohybovat se na špičce.
Láďa se dopoledním závodem zahřál na provozní teplotu a dal si ještě odpolední rundu. Od prvních sad bylo jasné, že míří na svůj seniorský rekord. Celý závod se držel na průměru 9b+ na šíp. Výsledných 540b je přesně 9b/šíp a nová hodnota českého rekordu v mužské kategorii. Do té se Láďa nechal přepsat ze seniorské právě před touto halovou sezonou a již má dva české rekordy na svém kontě.
Pro představu, je to 60šípů rovnoměrně rozprostřených v kruhu průměru 12cm na vzdálenost 18m. Bez zaměřovače.

Gratulujeme a děkujeme na reprezentaci našeho klubu.

Láďa s Marcelou začali novou sezónu pěkně zostra

Hned v úvodu sezony se naši střelci zúčastnili několika závodů. Nejúspěšnějším byl opět Láďa Fajta, který se ze seniorské kategorie nechal přeřadit mezi muže.  A vyzkoušel si také méně obvyklou sestavu, která se střílí na 25m místo klasických 18m. Hned při své premiéře posunul český rekord o 13b na 531b (z 600 možných). Radši jsme s tímto oznámením počkali, až budeme mít výsledek a rekord potvrzený ze svazu.
Marcela absolvovala svůj první halový závod s kladkovým lukem a nastřílela velmi pěkný výsledek 560b, průměrně tak zapisovala přes 9,3b na šíp.

Naše první kompletní sezona nemohla dopadnout lépe

Máme za sebou naši první kompletní sezonu – halovou i terčovou (venkovní) část. Před rokem, když jsme připravovali plán, sestavy družstev atd., bylo pouze naším přáním, aby dopadla tak úspěšně, jak vám teď můžeme zrekapitulovat. O jednotlivých úspěších jsme reportovali průběžně během sezony – tak nyní jen souhrn. Detaily naleznete vždy v odkazu.

Během halové sezony se naši střelci s holými luky průběžně pohybovali v TOP 10 výsledkových tabulek. Láďa Fajta nasadil hned od prvních závodů tempo, kterému málokdo z jeho konkurentů mezi seniory mohl stačit. I mnoho výrazně mladších střelců se marně pokoušelo srovnat jeho výsledky. Umístil se tak na 1. místě poháru i žebříčku* mezi seniory. Tomáš byl  na 10. resp. 5. místě mezi muži. Skvěle si vedly i dámy – Marcela v obou pořadích 5., Karolína  6., Květa 13. resp 10.

Střelci s reflexními luky sbírali zkušenosti, které zužitkovali během terčové sezony….

Vrcholem bylo samozřejmě MČR, kam jsme vyrazili se dvěma družstvy holých luků a družstvem reflexních luků**. Láďa se rozhodl zabojovat mezi muži, kvalifikaci opět vyhrál, v eliminacích ale našel přemožitele a skončil na skvělém 5. místě. Ale náš A-team holých luků opět předvedl svou formu a vybojoval bronzové medaile. Druhé družstvo holých luků výrazně zabojovalo a bylo z toho 7. místo . 

Na závěr sezony ještě Láďa vyhrál seriál závodů Indoor-cup, kde ve finálových eliminacích bohužel narážel (a vyřazoval) na další členy našeho klubu. 

https://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/04/02/uspech-nasich-strelcu-v-indoor-cupu/  

I v přeboru – dlouhodobé soutěži na 3 kola během celé sezony – jsme potvrzovali naši výbornou formu a sváděli velmi vyrovnané souboje se špičkou v ČR. Nakonec je z toho skvělé 2. místo za velezkušeným týmem SK Start Praha.

Družstvo kladkových luků bylo zatím pouze teoretické, jednomužné 😀

Láďa ustanovil také nový český rekord v kategorii holých luků sestavě H18 s hodnotou 543b. Sám během sezony hodnotu několikrát posunul. Ačkoliv je Láďa vyhodnocován mezi seniory, tato hodnota je absolutním českým rekordem napříč kategoriemi.

https://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/01/20/fenomen-lada-dva-ceske-rekordy-behem-jednoho-dne/

Zároveň jsme také překonali halový rekord družstev holých luků. Bohužel tento nám nebyl oficiálně uznán, jelikož jsme bojovali mezi mužskými družstvy s jednou ženou v sestavě. Pro nás je to naopak o to cennější.

https://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/02/03/nasi-strelci-pokorili-dalsi-rekordy-osobni-i-narodni/

Terčovou sezonu pod otevřeným nebem jsme si opravdu užili.

Láďa s Tomášem nasadili neskutečné tempo opět hned od prvních závodů a hráli takovou svoji interní hru o rekordy. Začal Tomáš navýšením českého  mužského rekordu s holým lukem cca o 30b na 620b. Láďa se nenechal dlouho pobízet a nejdřív posunul svůj vlastní seniorský rekord na 598b a o týden později na 605b.
https://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/05/05/dalsi-rekord-pro-klecany-potvrzen/

https://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/05/08/neskutecny-zacatek-sezony-vlada-fajta-navysil-svuj-vlastni-rekord/

https://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/05/08/vlada-znovu-navysuje-cesky-rekord-v-ramci-prvniho-kola-preboru/

Láďovi to ale nestačilo a přidal ještě další dva rekordy v seniorských sestavách na 50m, resp. kombinaci 60,50,40,30m.
http://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/05/26/vlada-pokoril-dalsi-rekord-klecany-maji-uz-ctyri-narodni-rekordy/

http://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/08/03/ladovy-rekordy/

Opět platí, že vrcholem sezony jsou mistrovství republiky. A nebyli bychom to my, abychom nepřivezli cenné kovy.

Z 1. mistrovství ČR holých luků jsme se vraceli se zlatem v kategoriích senioři – Láďa a družstva muži – Květa, Láďa, Tomáš. Květa a Tomáš se pak stali vicemistry v mix týmech a jsou držiteli českého kvalifikačního rekordu . Květa navíc obsadila celkově 4.místo mezi ženami. I jako družstvo jsme překonali kvalifikační rekord, bohužel opět jsme narazili na pravidlo, že v kategorii mužských družstev není uznán rekord družstvu smíšenému.

Podrobný report: http://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/07/05/1-mistrovstvi-cr-holych-luku-3x-na-bedne-a-dalsi-cesky-rekord-pro-klecany/

Vyrazili jsme i na mistrovství ČR v terčové lukostřelbě a to s družstvem kladkových luků – Marcela (která přešla z holého luku), Martin a hostoval s námi Kuba Ečer. Jeli si hlavně zažít atmosféru, získat zkušenosti, ale velmi mile překvapili. V eliminacích družstev v semifinále jsme vždy narazili na favority z 1.KLK a pokaždé bojovali vyrovnaně do posledního šípu. Bohužel ani to nestačilo. Chuť jsme si ale spravili v obou soubojích o bronz (družstvo a mix tým). 

http://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/2019/08/26/mistrovstvi-cr-2019-reflexnich-a-kladkovych-luku-v-tercove-lukostrelbe/

Družstvo holých luků navázalo na skvělé výsledky z haly a v žádném ze čtyř kol přeboru nenašli Květa, Láďa, Tomáš a Ruda přemožitele a suverénně vyhráli.

Radost máme i z družstva reflexních luků – Lukáš, Pavel, Vašek a Michal-, které se během celé sezony postupně zlepšovalo a nakonec je z toho druhá příčka v přeboru a výsledky, o které se už můžeme opřít. 

V žebříčku Tomáš s Láďou opět na čele, Květa na 6. místě.

Uf, jen to vypsat, byla dřina 🙂

Co je u nás nového?

Otevřeli jsme kroužek pro děti. 

 http://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/krouzek/

Rozšiřujeme výbavu a zlepšujeme zázemí, takže zvládáme i větší skupinky popř. firemní akce. Zvyšujeme také naši kvalifikaci, abychom vám mohli nabízet vyšší kvalitu služeb.

Co příští sezona?

Pro halovou sezonu jsme sestavili dvě družstva holých luků a po jenom družstvu reflexních a kladkových luků. V terčové sezoně bychom rádi zkusili i Field tzn. střelbu na terče v terénu.

Držte nám palce, fanděte a sledujte náš web a Facebook.

Děkujeme.

*Pohár jednotlivců je počítán z průměru tří nejlepších výsledků za sezonu, žebříček je sestaven pouze z nejlepších výsledků jednotlivých střelců

**Holý luk nemá žádný zaměřovač. Střelec využívá k míření pouze hrot svého šípu.  Reflexní luk je základem stejný (jako holý), ale je osazen veškerým příslušenstvím – zaměřovačem, stabilizátory atd.

Kurzy pro veřejnost – změna časů

Vážení zákazníci.

Od 1.11.2019 dochází ke změně v kurzech pro veřejnost. Vzhledem k přesunu do haly v Dolních kasárnách musíme omezit kapacitu kurzů ve všední dny. Na druhou stranu přidáváme možnost střílení pro veřejnost i v úterý odpoledne.

Nově tedy platí tyto termíny:

Úterý od 17h – 6 osob

Čtvrtek od 18h – 6 osob

Neděle 11-13 a 14-15 po 6 osobách

Objednávejte se, prosím, standardně pomocí formuláře zde: http://www.lukostrelbaklecany.cz/index.php/chci-si-to-zkusit/

Děkujeme tímto zastupitelům města, že nám umožnili využití prostoru. Můžeme tak trénovat a nadále úspěšně reprezentovat, věnovat se dětem v rámci kroužku lukostřelby i nabízet lekce pro veřejnost.

Mistrovství ČR 2019 reflexních a kladkových luků v terčové lukostřelbě

Účast na letošním MČR v terčové lukostřelbě byla pro nás trochu sázka do loterie. S týmem reflexních luků jsme se domluvili, že letos ještě zůstaneme u nemistrovských vzdáleností 50 a 30m a tím pádem účast oželíme, ale tým kladkových luků – Martin a Marcela M&M – na tréninku i kontrolních závodech potvrzovali, že mistrovství bychom zkusit mohli. Oba střílí souvisle s kl. luky poměrně krátce – cca od jara – ale např. Marcela dosud střílela velmi úspěšně s holým lukem a přechod na „kladku“ zvládla skvěle.

V pátek 23.8.2019 se na armádní střelnici v Plzni-Lobzích začalo kvalifikací, která obnáší 72 šípů; v případě kladkových luků na vzdálenost 50m na terč o průměru 80cm. Martin skvěle ovládl svou nervozitu, která mu v minulosti nedovolovala přenést výkony z tréninku do závodu, a nástřelem 650b zvýšil svůj osobní rekord přibližně o 20b a umístil se jako 13. z 16. Marcela začala skvěle, cca v půlce závodu ale na chvíli ztratila koncentraci a ztratila pár bodů – celkový výsledek 606b znamenal 6.místo z 8.  Z tréninků a předchozích úspěchů s holým lukem ale vím, že Marcely čas ještě přijde.

To nejdůležitější se odehrávalo v sobotu – bojovalo se v přímých vyřazovacích soubojích. M&M narazili na soupeře sice silnější, ale rozhodně nebyli bez šance.  Překvapení se bohužel nekonalo, ovšem ostudu rozhodně neudělali. Martin nastřílel nejvyšší nástřel z poražených a Marcela druhý nejvyšší.

To nejlepší si ale schovali do souboje tříčlenných družstev a mix-týmů (muž-žena). V obou případech jsme v prvním kole narazili na favorizované týmy I.KLK, jejichž střelci patří dlouhodobě do české špičky. V MIXu M&M fantasticky vedli až do poslední sady, kde si bohužel smůlu vybral Martin a pod tlakem střelil těsně mimo terč, čímž jsme přišli o souboj o zlato. Ale hned v druhém kole si reputaci napravil, společně porazili SK Nové Město a získali 3. místo. Stejná situace se opakovala v soutěži tříčlenných družstev, kde s námi hostoval Jakub Ečer z Liberce. V prvním kole jsme s I.KLK naprosto neuvěřitelně remizovali a následoval rozstřel, kde se projevila zkušenost favoritů.  Nebyl čas se tím trápit, hned následoval souboj o bronz s týmem Patriot Brno, který byl napínavý až do poslední sady, do které jsme vstupovali za nerozhodného stavu. M&M s Kubou předvedli ukázkovou poslední sadu a přidali druhý bronz.

Gratulujeme našim střelcům ke skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.
Blahopřejeme také soupeřům a děkujeme za krásné souboje.

Dětský kroužek lukostřelby

Vzhledem ke zvýšenému zájmu jsme se rozhodli od září otevřít kroužek lukostřelby. Tento bude určen dětem ve věku 10-15let. Spodní věková hranice je hodně individuální, hlavním parametrem je vyspělost dítěte. Přesto mladší děti než 8 let s největší pravděpodobností nepřijmeme. Starší děti mohou navštěvovat běžné hodiny lukostřelby pro veřejnost a poté se stát členy našeho klubu. V případě zájmu doražte, prosím, na první informační schůzku na naší střelnici v horních kasárnách v Klecanech (viz mapa v kontaktech) v neděli 1.9.2019 v 16hod. Představíme vám náš tým, prostory, způsob výuky a s dětmi si hned vyzkoušíme pár šípů, abychom určili, jestli je pro ně lukostřelba vhodná. Dorazit můžete i s dětmi 15+ a domluvíme se, jaké jsou pro ně u nás možnosti.

Pokud by vám termín nevyhovoval a o kroužek máte zájem, zavolejte nám, prosím, a domluvíme se na jiný termín během našich tréninků.

Láďovy rekordy

Láďa prostě bez střílení nemůže být a stále zkouší nové sestavy. Pokud nás sledujete, tak víte, že Láďa je držitelem několika českých seniorských (někdy i absolutních) rekordů. Ať už je to oficiální sestava pro holé luky – 72 šípů na 30m a na terč o průměru 60cm, kde Láďa opravdu dominuje. Výhledově budou holé luky střílet oficiálně 50m, tak si Láďa zkusil zatím možnou sestavu WA/kr, – 50 a 30m á 36 šípů na terč 80cm a opět s rekordním výsledkem. A jelikož mu 50m šlo, chtěl zkusit i delší vzdálenosti. Sestava WA1440 pro seniory znamená 60 a 50m á 36 šípů na terč 122cm a 40 a 30m á 36 šípů na terč 80cm. Zde stanovil rekordní hodnotu jako první. V hale na 18m drží absolutní rekord.
V tabulce můžete vidět, jak to Láďa pěkně „vyzobal“. A na ten zbytek se ještě chystá.

Kyšická terčová III

V sobotu 20.7. se naše  sekce kladkových luků vypravila sbírat zkušenosti na závody do Kyšic. Naší mini výpravu doplnili Ruda s Květou s holými luky. Kyšická střelnice, to je podle znalců buď vítr nebo vedro.  Na nás tentokrát vyšlo vedro.  Martin i Marcela se s ním ale poprali více než dobře a oba si vytvořili nové osobní rekordy. Martin posunul ten svůj o 7 bodů na hodnotu 626 bodů. Marcela pak po velmi povedené druhé půli zvýšila svůj osobní rekord o 24 bodů na hodnotu 636 bodů. Oba se rozhodli zkusit letos mistrovství ČR, sbírají tedy zkušenosti i závody nutné k účasti na vrcholném závodu sezony.